3Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż w dniu 02 maja 2018 r. (środa) Urząd Miejski będzie nieczynny. Z poważaniem: /-/ mgr inż. Ewa Przybyło
Strona główna Aktualności
14 mar 2018
kategoria:

I Podhalański Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej

11 maja w amfiteatrze w Rabce-Zdroju, pod patronatem Burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło i gen. bryg. pil. dr Piotra Krawczyka, rektora Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych "Szkoła Orląt" w Dęblinie, odbędzie się I Podhalański Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Jego organizatorami są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Zakopanem i Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce.

Cel konkursu to uczczenie 100-lecia Niepodległości Polski. Organizatorzy mają również na celu popularyzowanie tradycji śpiewania piosenki patriotycznej i wojskowej, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a w szczególności: zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami; uświadomienie roli pieśni patriotycznych i wojskowych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej; rozbudzanie wrażliwości artystycznej; umożliwienie solistom publicznej prezentacji swojej twórczości; rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej oraz kształtowanie osobowości współczesnego Polaka-patrioty, poprzez zainteresowanie historią.

W konkursie mogą wziąć udział soliści ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich z terenu powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach: uczniowie szkoły podstawowej klasy 0 – IV, uczniowie szkoły podstawowej klasy V-VII i uczniowie klas gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie zostanie wyłoniony laureat GRAND PRIX.

Główną nagrodą dla laureata GRAND PRIX i laureatów od I do III miejsca w każdej kategorii jest całodniowy pobyt, wraz z instruktorem, w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym                    w Zakopanem z dodatkowymi atrakcjami m.in. basen, ścianka wspinaczkowa, poczęstunek.

Organizatorzy przewidują również nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników.

Na 11 maja zaplanowane zostały przesłuchania konkursowe, natomiast 3 czerwca, podczas Mundurowego Dnia Dziecka w amfiteatrze, odbędzie się Koncert Galowy Laureatów

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia do dnia 20 kwietnia 2018 r.

na adres organizatora: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 17, 34-700 Rabka-Zdrój,

Regulamin i karta zgłoszenia - POBIERZ

Redagował: Piotr Kuczaj
kategoria: Powiązane pliki [1]