3Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż w dniu 02 maja 2018 r. (środa) Urząd Miejski będzie nieczynny. Z poważaniem: /-/ mgr inż. Ewa Przybyło
Strona główna Aktualności
27 gru 2017
kategoria:

Kolędowanie z góralami

Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju rozpoczął tradycyjne kolędowanie. Członkowie stowarzyszenia, zespołów Robcusie i Robcanie, wspierani przez muzykę góralską, z gwiazdą i turoniem, rozpoczęli w pierwszy dzień po świętach odwiedziny połączone ze śpiewaniem kolęd. Kolędnicy w sile około 30 osób odwiedzają rabczańskie instytucje, sklepy, Park Zdrojowy, kawiarnie oraz obiekty uzdrowiskowe i noclegowe. Jak podkreśla prezes Edward Żarnowski, chcą  ten sposób podtrzymać świąteczną tradycję i promować kulturę góralską wśród turystów i kuracjuszy, dla których występ góralskich kolędników jest nie lada atrakcją i miłym wspomnieniem zabranym z Rabki-Zdroju. Z góralami wędrował św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki. Dochód z kolędowania zostanie przeznaczony na działalność zespołów, które w tym roku jadą na występy do Szkocji, więc każda złotówka, która pójdzie na pokrycie kosztów wyjazdu, na pewno się przyda.

Redagował: Piotr Kuczaj