3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok
Strona główna Aktualności
25 kwi 2019
kategoria:
Aktualności
 

Odkryj Beskid Wyspowy i Rabkę-Zdrój

Rabka-Zdrój kolejny rok z rzędu znalazła się na trasie letnich wycieczek na beskidzkie szczyty, organizowanych w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. W Rabce-Zdroju akcja zagości w sobotę 6 lipca, kiedy to odbędzie się nocne wejście na Luboń Wielki i  15 sierpnia wyjście z Rabki na Potaczkową. Ale to nie wszystko. 28 lipca w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju odbędzie się, organizowany w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy,  VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Na festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny  pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z programem przyszłorocznej akcji, a w szczególności do udziału w wydarzeniach odbywających się na terenie Rabki-Zdroju.

X edycja akcji ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2019

GŁÓWNY SZLAK BESKIDU WYSPOWEGO „BESKIDZKIE WYSPY”

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

1 maja 2019 – VIII Tour Mszana Dolna – trekking dla odważnych

Schronisko „Baza Lubogoszcz” /zbiórka godz.5.00/ - szlak czarny i czerwony Lubogoszcz – szlak czerwony – Kasina Wielka – szlak niebieski – Śnieżnica – szlak niebieski  – Gruszowiec – szlak niebieski – Ćwilin- szlak żółty – Czarny Dział- szlak żółty – Wsołowa – Mszana Dolna -szlak czerwony i bez szlaku –

Schronisko „Baza Lubogoszcz”

7 maja 2019 – VI Rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” – Jaworz

2 czerwca 2019 – Urbania Góra

Tokarnia /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz. 9.00/ - szlak czarny Kalwaria Tokarska – Urbania Góra – szlak czarny – Zembalowa Góra – szlak żółty – Lubień kościół

9 czerwca 2019 – Lubogoszcz   

Mszana Dolna /zbiórka Park Miejski godz.8.00/ – szlak czerwony Lubogoszcz – szlak czerwony i czarny Schronisko „Baza Lubogoszcz” – bez szlaku Mszana Dolna

16 czerwca 2019 – Śnieżnica

Skrzydlna / zbiórka rynek godz.8.00 / – szlak czarny – Pieninki Skrzydlańskie – Porąbka – szlak czarny Śnieżnica  – szlak zielony Dobra

16 czerwca 2019 – Stacja Kolejowa w Dobrej – VII Galicyjski Piknik Kolejowy i Bicie Rekordu Świata w śpiewaniu piosenki kolejowej

23 czerwca 2019 – Jasień

Szczawa  /zbiórka plac k/ kościoła godz.8.00/ – szlak niebieski i żółty – Krzysztonów – szlak żółty Kutrzyca –  żółty Jasień – szlak zielony – Kiczora – Ostra – Mszana Dolna

23 czerwca - 25 sierpnia 2019 – VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

23 czerwca  Tokarnia

29 czerwca Dobra / Park przy Urzędzie Gminy /

30 czerwca  Żegocina / Plac przy GS /

7 lipca Tenczyn / plac przy Stadionie Sportowym /

14 lipca Wiśniowa / plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury /

21 lipca Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy /

27 lipca Kamienica / Plac Saturn /

28 lipca Rabka-Zdrój / amfiteatr /

 4 sierpnia  Siekierczyna  

15 sierpnia Przyszowa / boisko sportowe /

25 sierpnia Limanowa / Park Miejski /

Program ramowy Festiwalu:

- godz.17.00 – 22.00 - koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy, zabawa taneczna.

Na Festiwalu zostanie zaprezentowany folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne, konkurs na potrawę i produkt regionalny  pięciu grup etnicznych zamieszkujących Beskid Wyspowy Białych Górali, Lachów, Kliszczaków, Podhalan i Zagórzan.

 30 czerwca 2019 – Modyń

Przełęcz Ostra / zbiórka godz.8.00/ – szlak zielony – Ostra – Jeżowa Woda –szlak niebieski -Młyńczyska – szlak niebieski Modyń - szlak niebieski –Zbludza – szlak czerwony -Zbludzkie Wierchy -Szczawa

6 lipca 2019 – Luboń Wielki (sobota wędrówka nocna)

Rabka-Zaryte /zbiórka Ośrodek SKI Polczakówka godz.20.00/ - szlak zielony Luboń Wielki – szlak zielony Rabka-Zaryte  

7 lipca 2019 – Lubomir

Przenosza  /zbiórka k/ piekarni godz.8.00/ - szlak czerwony – Ciecień – szlak zielony – Wiśniowa – szlak zielony – Lubomir – szlak czerwony – Wierzbanowska Góra – szlak czerwony – Dzielec – Kasina Wielka

14 lipca 2019 – Jaworz 

Męcina / zbiórka godz. 8.00 / szlak żółty – Skrzętła Rojówka – szlak  niebieski – Jaworz – szlak niebieski Sałasz – szlak zielony Dziedzic – szlak czerwony – Męcina

20 lipca 2019 – Ćwilin (sobota wędrówka nocna)

Wilczyce /zbiórka Osiedle Pietrzki godz.21.00/ – szlak pielgrzyma Ćwilin – szlak pielgrzyma Wilczyce

21 lipca 2019 – Kamionna  

Pasierbiec /zbiórka k/ kościoła  godz.9.00/ – szlak żółty Kamionna – szlak żółty – Żegocina –  szlak zielony Łopusze Zachodnie – szlak niebieski Łopusze Wschodnie – szlak niebieski Rozdziele

28 lipca 2019 – Kostrza

Tymbark  /zbiórka k/ dworca PKP /  godz.8.00/ – szlak czarny – Zęzów – szlak  zielony – Stronia – szlak zielony  Kostrza – szlak zielony Jodłownik  

4 sierpnia 2019 – Szczebel

Lubień /zbiórka przy szkole godz.8.00/ szlak czarny  – Szczebel – szlak czarny - Mszana Dolna  

11 sierpnia 2019 – Łopień 

Dobra /zbiórka k/ Urzędu Gminy godz.9.00/ – szlak zielony Łopień – szlak czarny Tymbark   

15 sierpnia 2019 – Potaczkowa

Rabka Zdrój  /zbiórka k/tężni  godz.8.00/ – szlak czarny – Grzebień – szlak czarny Raba Niżna – Olszówka szlak czarny  – Potaczkowa – szlak czarny Adamczykowa – Mszana Dolna  

18 sierpnia 2019 – Łyżka 

Łukowica  /zbiórka k/ kościoła godz.8.00/ – szlak zielony  – Pępówka – szlak zielony - Łyżka – szlak zielony Siekierczyna- szlak zielony - Jabłoniec- Limanowa

25 sierpnia  2019 – Mogielica

Słopnice /zbiórka k/ kościoła Słopnice Górne/ - szlak I Pułku Strzelców Podhalańskich – Przełęcz Słopnicka – szlak zielony – Mogielica – szlak niebieski – Jurków  

1 września 2019 - Patryja

Lubień /zbiórka godz.8.00 przy boisku Zarąbki / szlak żółty – Kamionka – szlak żółty Patryja –szlak żółty Łysina – Sucha Polana -szlak zielony Kudłacze – szlak czarny Pcim

8 września 2019 – Miejska Góra

Laskowa / zbiórka k/ kościoła godz.8.00 – szlak czarny  – Korab – szlak czarny- Sałasz Zachodni- szlak zielony – szlak niebieski – stacja Limanowa Ski – szlak niebieski – Miejska Góra – szlak żółty – Łysa Góra- szlak niebieski

22 września 2019 – IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” Słopnice .

 

Wyjście na trasę o godz. 8.00 (za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00, Lubonia Wielkiego , Ćwilina wyjście nocne o godz.20.00 ) bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.  

Uczestnicy wędrówek , którzy przejdą całą trasę otrzymają złote rysie odznaki  Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego.    

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl  i  www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

 

Ramowy Program X edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2019”  

Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”

Organizator: Forum Gmin Beskidu Wyspowego

 Godz. 8.00            - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00          - Przywitanie gości przez gospodarza Gminy

                              - Msza Św. Polowa

                              - Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych

                              - Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna

                              - Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym –  

                                przewodnicy PTTK

                              - Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK

                              - Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego 

                                 Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne

                                 Odkrywanie

                              - Wspólny grill i regionalne potrawy

                              - Zbiorowa fotografia

Godz. 15.00          - Wyjście na trasę

Godz. 17.00 - Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki 

 

1 maja 2019 – VIII Tour Mszana Dolna – organizator Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej

 7 maja 2019 – VI Rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” – Jaworz – organizator Gmina Limanowa

 11-12 maja 2019 – Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku – organizator Gmina Łącko

 2 czerwca 2019 – Urbania Góra – organizator Gmina Tokarnia

 9 czerwca 2019 – Lubogoszcz – organizator Miasto Mszana Dolna

 16 czerwca  2019 – Śnieżnica – organizator Gmina Mszana Dolna

 16 czerwca 2019 – Stacja Kolejowa w Dobrej – VII Galicyjski Piknik Kolejowy i Bicie Rekordu Świata w śpiewaniu piosenki kolejowej - organizator Gmina Dobra

 23 czerwca 2019 – Jasień – Gmina Kamienica

 23 czerwca - 25 sierpnia 2019 – VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

23 czerwca  Tokarnia - organizator Gmina Tokarnia

29 czerwca Dobra / Park przy Urzędzie Gminy / - organizator Gmina Dobra

30 czerwca Żegocina / Plac przy GS / - organizator Gmina Żegocina

7 lipca Tenczyn / plac przy Stadionie Sportowym / - organizator Gmina Lubień

14 lipca Wiśniowa / plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury /-organizator Gmina Wiśniowa

21 lipca Słopnice / plac przy Urzędzie Gminy / - organizator Gmina Słopnice

27 lipca Kamienica / Plac Saturn / - organizator Gmina Kamienica

28 lipca Rabka-Zdrój / amfiteatr / - organizator Gmina Rabka-Zdrój

4 sierpnia Siekierczyna - organizator Gmina Limanowa

15 sierpnia Przyszowa / boisko sportowe / - organizator Gmina Łukowica

25 sierpnia Limanowa / Park Miejski / - organizator Miasto Limanowa

 30 czerwca  2019 – Modyń - organizator Gmina Łącko

 6 lipca 2019 – Luboń Wielki /wędrówka nocna/ - organizator Miasto Rabka-Zdrój

 7 lipca 2019 – Lubomir  - organizator Gmina Wiśniowa i Gmina Raciechowice

 14 lipca 2019 – Jaworz – organizator Gmina Limanowa

 20 lipca 2019 – Ćwilin /wędrówka nocna/ - organizator Gmina Dobra

 21 lipca 2019 – Kamionna  - organizator Gmina Laskowa i Gmina Żegocina

 28 lipca 2019 - Kostrza - organizator Gmina Jodłownik

 4 sierpnia 2019 – Szczebel - organizator Gmina Lubień

 11 sierpnia 2019 – Łopień - organizator Gmina Tymbark i Gmina Dobra

 15 sierpnia 2019 - Potaczkowa - organizator Gmina Niedźwiedź

 18 sierpnia 2019 – Łyżka - organizator Gmina Łukowica

 25 sierpnia  2019 – Mogielica - organizator Gmina Słopnice

 1 września 2019 – Patryja  - organizator Gmina Pcim

 8 września 2019 – Miejska Góra - organizator Miasto Limanowa

 22 września 2019 – IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” – Słopnice  - organizator Gmina Słopnice  

Wyjście na trasę o godz. 8.00 (za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00, Lubonia Wielkiego, Ćwilina  wyjście nocne o godz.20.00, bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill. Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.     

Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl  i  www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Redagował: Piotr Kuczaj

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry