3EKOINTERWENCJA - zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowej3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2021 rok3Harmonogram pracy aptek w 2021 roku3Pomoc Burmistrza dla przedsiębiorców 2021r.2Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza !
Strona główna Aktualności
20 lis 2020
kategoria:

Prace geodezyjne na terenie Rabki związane z budową nowej linii kolejowej

W nawiązaniu do realizowanych prac geodezyjnych na terenie miasta Rabka Zdrój związanych z realizacją zadania pn. „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz” Zespół Projektu IRR 3/7 sprawujący nadzór nad zadaniem z ramienia PKP PLK S.A. informuje:

1) Prowadzone pomiary nieruchomości prowadzone są na potrzeby celów projektowych.

2) Pomiary geodezyjne prowadzone są na całym obszarze niezbędnym przepisami do opracowania dokumentacji projektowej. Wskazuje się, że zakres szerokości pasa pomiaru jest szerszy od faktycznej planowanej linii rozgraniczenia obszaru przewidzianego do wykupu.

3) Na terenie Rabki Zdrój nie przewiduje się wywłaszczenia prywatnych budynków mieszkalnych. Przewiduje się wywłaszczenie wybranych obiektów garażowych, wiat, altan, budynków gospodarczych, itp. oraz przeniesienie kapliczek. Na potrzeby inwestycji przewidziany do wywłaszczenia jest wyłącznie obszar niezbędny do realizacji inwestycji.

Centrum Realizacji Inwestycji

Region Południowy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Redagował: Piotr Kuczaj