Wydarzenia w dniu: 25 listopad 2017

Jesienne warsztaty literacko-plastyczne

2017-11-23 do 2017-11-30

Jesienne warsztaty literacko-plastyczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na "Jesienne warsztaty literacko-plastyczne".

Zapisy w Bibliotece oraz pod numerem telefonu 18 26 77 449

Rabcio zaprasza

2017-11-23 do 2017-11-29

Rabcio zaprasza

Karius i Baktus, Tomcio Paluszek, Pchła Szachrajka i Miś Tymoteusz  - to tytuły spektakli na które w listopadzie zaprasza Teatr Lalek Rabcio w Rabce-Zdroju. Bilety do nabycia w kasie teatru. Sprzedaż na godzinę przed spektaklem. Cena biletu 15 złotych. Z repertuarem rabczańskiego teatru można zapoznać się na stronie internetowej www.rabcio.pl

Jubileuszowy Koncert Chóru „Adoramus” z Rdzawki

Rdzawka
2017-11-25 do 2017-11-25

Jubileuszowy Koncert Chóru „Adoramus” z Rdzawki

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków chóru „Adoramus” na koncert z okazji 25 – lecia istnienia. Koncert pod dyrekcją Marcina Zborka odbędzie się w sobotę 25 listopada po uroczystej mszy świętej o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce. W programie utwory Czajkowskiego, Byrda, Gjeilo, Pertiego i innych.

Chór ‘Adoramus’ powstał w 1992r. przy parafii pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce z inicjatywy P. Zofii Zborek – nauczycielki muzyki oraz mamy kolejnych dyrygentów chóru: Agnieszki i Marcina. Chór od początku swego istnienia skupiał miłośników śpiewu w zróżnicowanym wieku, głównie z Rdzawki, ale również z okolic – Rabki, Mszany Dolnej, Jabłonki czy Zakopanego. Występy chóru szybko przestały ograniczać się do uświetniania niedzielnych nabożeństw i uroczystości kościelnych – dzisiaj śpiewu „Adoramusa” można posłuchać już nie tylko w rodzimej parafii i gminie, ale także na licznych przeglądach i konkursach śpiewów chóralnych. Także repertuar, wraz z upływem lat poszerzył się o trudniejsze i ambitniejsze utwory. Obecnie Chór wykonuje nie tylko pieśni sakralne, ludowe i patriotyczne, ale także kompozycje reprezentujące różne style i epoki ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. I tak, wśród wykonywanych przez Chór dzieł znajdują się kompozycje Mozarta, Bacha, Rachmaninowa, Niewiadomskiego, Moniuszki i wielu innych. Na przestrzeni czasu formuła chóru nie uległa zmianie – wciąż łączy on ludzi różnych pokoleń, dla których wspólny śpiew stanowi ważną cząstkę życia.

Koncert realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Rabka - Zdrój.