3Burmistrz Rabki-Zdroju serdecznie zaprasza na uroczyste odsłonięcie Ławeczki Antoniny Zachary-Wnękowej, które odbędzie się 26 czerwca 2018 roku, o godz. 14:00 w Parku Zdrojowym, obok kortów tenisowych.

Wydarzenia w dniu: 06 grudzień 2017

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „List do Świętego Mikołaja”

2017-12-06 do 2017-12-06

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „List do Świętego Mikołaja”

"Właściwie to nikt naprawdę nie wie, jak to jest z tym Mikołajem. Jedni mówią, że istnieje, drudzy, że nie. W kalendarzu pod datą szóstego grudnia napisane „Mikołaja”. A przecież nie może być imienin kogoś nie istniejącego ? Jedno tylko mnie zastanawia . Kiedy są czyjeś imieniny, to ten ktoś otrzymuje prezenty i jeszcze wszyscy składają mu życzenia. A w dniu Mikołaja, jest odwrotnie – to on rozdaje podarunki...”

Andrzej Grabowski
„List do Mikołaja”

Szóstego grudnia chyba każdy z nas wierzy, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę, i nie ważne czy ma pięć, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat. Zapominamy o wieku... Każdy czeka, zagląda pod poduszkę, a jeśli otrzyma  podarek cieszy się, że Mikołaj o nim nie zapomniał. Tak naprawdę to każdy z nas może być Św. Mikołajem, nasza dobroć w tym dniu może promieniować radością na cały rok. W związku z tym bardzo ciepłym i sympatycznym Świętem zaprasza do udziału  w konkursie literackim pod hasłem: „List do Świętego Mikołaja”.

Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych:
1. dzieci do lat 8
2. dzieci 9-12 lat
3. młodzież 13-15 lat
4. młodzież 16-18 lat
5. dorośli

REGULAMIN

Burmistrz  Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza  XIII edycję konkursu  „List do Św. Mikołaja”

Konkurs ma charakter otwarty adresowany do wszystkich (dzieci, dorośli).
Prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem), to samo godło należy napisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem, numerem telefonu oraz wiekiem.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 24.11.2017 r. na adres Miejska Biblioteka Publiczna 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 27 lub e-mail

O przyznaniu nagród zdecyduje jury powołane przez organizatora.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (budynek Dworca PKP)

W konkursie zostaną przyznane nagrody, laureaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu telefonicznie.

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo nieodpłatnych publikacji w prasie i innych wydawnictwach.

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. (018) 2677449

Bieg Mikołajów

2017-12-06 do 2017-12-06

Bieg Mikołajów

6 grudnia Park Zdrojowy ,,Pod Grzybkiem'' w Rabce - Zdroju stanie się najbardziej ciepłym i serdecznym miejscem na ziemi. To tutaj, o godzinie 12.00, w czapkach mikołajkowych wystartują ludzie dobrych serc, którzy pokonają biegiem dystans w parku i tym samym wezmą udział w cudownej akcji pomocy Andrzejowi.

Andrzej jest mieszkańcem Rabki, ma 21 lat i potrzebuje naszej pomocy. Jako 13 - latek przeszedł kilka operacji guza mózgu, to niestety spowodowało czterokończynowe porażenie i poruszanie się na wózku inwalidzkim. Andrzej jest cudownym, młodym człowiekiem, któremu los zadał wiele bólu, odebrał beztroskie dzieciństwo i młodość. Razem możemy sprawić, by tegoroczne święta przyniosły ulgę w cierpieniu i poczucie, że są na świecie dobrzy ludzie, którzy potrafią być wsparciem i podporą. Pragniemy zebrać fundusze na nowy wózek inwalidzki dla Andrzeja, gdyż obecny jest w bardzo złym stanie.

Organizatorem biegu jest Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe w Rabce - Zdroju oraz Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.

Termin i miejsce:

1. Bieg odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w Parku Zdrojowym ,,Pod Grzybkiem'' w Rabce - Zdroju.
2. Bieg rozpocznie się o godzinie 12.00.
3. Start i meta - Park Zdrojowy w Rabce - Zdroju.

Zapisy:

W dniu biegu od godziny 11.00 w miejscu ich rozgrywania - Park Zdrojowy ,,Pod Grzybkiem''.

Uczestnictwo:

W biegu mogą startować wszyscy chętni, którzy chcą być Mikołajami i pomóc w uzbieraniu funduszy potrzebnych na zakup wózka inwalidzkiego dla sparaliżowanego mieszkańca Rabki - Andrzeja. Wszyscy startują w czapeczkach mikołajkowych.

Kategorie wiekowe, dystanse, nagrody:

Bez podziału na kategorie wiekowe.

Dystans 1600 m (1 okrążenie) dla biegu lub marszu rekreacyjnego dla wszystkich bez wskazań i ograniczeń.

Dystans 3200 m (2 okrążenia) rywalizacja biegowa w kategorii OPEN i o podziale wg płci - nagrody w postaci pucharów dla trzech pierwszych kobiet i trzech pierwszych mężczyzn.

Dystans 1600 m ( 1 okrążenie) kategoria OPEN Nordic Walking bez podziału na płeć (nagrody w postaci pucharów dla trzech pierwszych miejsc bez podziału na wiek i płeć)

Start wspólny o godzinie 12.00.

Postanowienia ogólne:

1. Zawodnicy startują na własna odpowiedzialność.
2. Osoby do lat 18 startują za zgodą rodziców lub opiekunów.
3. Zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne.