1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE nr 20 - Intensywne opady deszczu z burzami!

Wydarzenia w dniu: 06 styczeń 2018

Turniej siatkówki

2018-01-05 do 2018-01-07

Turniej siatkówki

Hala Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce-Zdroju będzie jedną z aren Międzynarodowego Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Nowotarskiego. Rozegrany on zostanie w dniach  5-7 stycznia na halach sportowych w Rabce-Zdroju, Rokicinach Podhalańskich, Skawie, Spytkowicach i Mszanie Dolnej. Organizatorem turnieju jest Towarzystwo Sportowe „Podhalański” z Czarnego Dunajca, a patronat honorowy nad nim objęli starosta nowotarski Krzysztof Faber i burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

Noworoczne koncerty

2018-01-06 do 2018-01-07

Noworoczne koncerty

Chóry Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju prowadzone przez Kingę Brandys-Wójciak zapraszają mieszkańców miasta i kuracjuszy na noworoczne koncerty pt. "Dzieciątko się narodziło...". Odbędą się one w kościele św. Brata Alberta w Chabówce (6 stycznia, godz. 10.30), kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju (7 stycznia, godz. 10.30) i w kościele św. Marii Magdaleny (7 stycznia, 12.30).

Konkurs na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską

2018-01-06 do 2018-01-06

Konkurs na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Rabce-Zdroju ogłaszają konkurs na najpiękniejszą GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ 2018.  Konkurs na najpiękniejszą GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ jest konkursem otwartym.

GWIAZDA może być pracą indywidualną lub zbiorową /rodzinną, klasową/. Zadaniem uczestników Konkursu jest wykonanie przestrzennej GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ, statycznej lub ruchomej, dowolnych rozmiarów i w dowolnej technice z uwzględnieniem elementów regionalnych.

Pracę należy zaprezentować podczas Orszaku Trzech Króli w dniu 06 stycznia 2018 r., a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w amfiteatrze.

Oceny prac i wybór najpiękniejszej GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ dokonają TRZEJ KRÓLOWIE.

Autorzy najpiękniejszej GWIAZDY otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowy Regulamin Konkursu na stronach

www.rabka.pl   www.mok.rabka.pl

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ 2018

Regulamin i Karta zgłoszenia w formacie PDF.

Regulamin i Karta zgłoszenia w formacie DOCX.

Orszak Trzech Króli

2018-01-06 do 2018-01-06

Orszak Trzech Króli

Parafia św. Teresy, Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Trzech Króli zapraszają w sobotę 6 stycznia 2018 roku dzieci z dziadkami i rodzicami, turystów oraz wszystkich mieszkańców na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Rabki-Zdroju. Hasło tegorocznego orszaku to "Bóg jest dla wszystkich". Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 mszą św. w kościele św. Teresy po której orszak przejdzie do Amfiteatru Miejskiego. Orszakowi towarzyszyć będzie wspólne kolędowanie. Uczestnikom orszaku rozdawane będą korony, śpiewnik i okazjonalne naklejki. Dołącz do największych ulicznych jasełek na świecie, do radosnego, wielobarwnego pochodu rozśpiewanych kolędników głoszących Dobrą Nowinę o narodzeniu Chrystusa!!! Szczegóły organizacyjne: www.orszak.org  www.mok.  www.rabka.pl.