3Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż w dniu 02 maja 2018 r. (środa) Urząd Miejski będzie nieczynny. Z poważaniem: /-/ mgr inż. Ewa Przybyło

Wydarzenia w dniu: 01 maj 2018

Majówka 2018 w Rabce-Zdroju

2018-05-01 do 2018-05-06

Majówka 2018 w Rabce-Zdroju

Dużo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznej Majówki 2018 w Rabce-Zdroju. Imprezy rozpoczną się we wtorek 1 maja i potrwają do niedzieli 6 maja. W tym czasie odbędzie się wiele różnorakich wydarzeń. Do udziału w uroczystościach serdecznie zaprasza burmistrz Rabki-Zdroju. Szczegółowy program Majówki poniżej.

PROGRAM MAJÓWKI 2018 W RABCE-ZDROJU

01.05.  godz. 16.00 -  amfiteatr ul. Chopina 17  - REGGAE MAJÓWKA Rabka-Zdrój’2018  - Koncert zespołu Cała Góra Barwinków – TO WŁAŚNIE MY ROZBUJAMY CAŁE MIASTO - Energetyczny mix ska, reggae i rocksteady !!!

02.05.  godz. 18.00 – Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 -  RECITAL DLA NIEPODLEGŁEJ - Koncert pieśni polskich – Dawid Biwo bas-baryton; Dominika Peszko - piano

03.05.

- godz. 12.00 -  Kościół św. Teresy ul. Parkowa 9 - Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych

- godz. 13.00 – deptak – „Wiwat Maj, 3 Maj” -  koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój

- godz. 15.00 – amfiteatr ul. Chopina 17 -  MAJÓWKOWY PIKNIK RODZINNY ; w programie:

SIM BOX – magiczna kapsuła - wirtualna rzeczywistość z cudami nowoczesnej technologii

XVIII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych  (wybór mistera  elegancji)

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ -  W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy Mieszkańców Rabki- Zdroju i  turystów do amfiteatru do wspólnego tanecznego korowodu.

Święto 3 Maja to Czas Poloneza!

TANECZNA MAJÓWKA dla małych i dużych – zaprasza DJ MARIO

- godz. 20.00 – Kino „Śnieżka” ul. Nowy Świat 8 – POŁAWIACZE PEREŁ – retransmisja opery G. Bizeta z Nowojorskiej The Metropolitan Opera z udziałem polskiego barytonu Mariusz Kwietnia.

04.05. godz. 16.00 - Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 – „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” -  lekcja śpiewania z Chórem RUTW Cantabile

05.05. godz. 16.00 – Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 - wernisaż wystawy  ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA

06.05. godz.11.00 – Sołectwo Ponice -  GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

Reggae Majówka

2018-05-01 do 2018-05-01

Reggae Majówka

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju i zespół Cała Góra Barwinków zapraszają 1 maja 2018 r. o godz. 16.00 do rabczańskiego amfiteatru przy ul. Chopina 17 na  Energetyczny mix ska, reggae i rocksteady !!! koncert  z okazji 20-tych urodzin CGB!. Wstęp wolny

Zespół Cała Góra Barwinków

Cała Góra Barwinków działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie cztery płyty długogrające. Ostatnia z nich - ‚Beat 2 Meet U‘ - ukazała się w 2013 roku. CGB wystąpiła na największych festiwalach, obecnie na swym koncie ma ok. 1000 koncertów w kraju i zagranica.

W 2018 roku zespół obchodzi 20-lecie swojej działalności i wiosną ukaże się nowa, piąta płyta.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy teŜ w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku’. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty - ‘Tracę czas’ - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty‘ (2010) i ‚Beat 2 Meet U‘ (2013) - ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym.

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu ‚X Factor‘ w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

Na wiosnę 2018 roku planowana jest premiera piątego albumu zespołu. W ten sposób Cała Góra Barwinków chce uświetnić 20 lecie swojego powstania.