3Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, iż w dniu 02 maja 2018 r. (środa) Urząd Miejski będzie nieczynny. Z poważaniem: /-/ mgr inż. Ewa Przybyło

Wydarzenia w dniu: 02 maj 2018

Majówka 2018 w Rabce-Zdroju

2018-05-01 do 2018-05-06

Majówka 2018 w Rabce-Zdroju

Dużo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznej Majówki 2018 w Rabce-Zdroju. Imprezy rozpoczną się we wtorek 1 maja i potrwają do niedzieli 6 maja. W tym czasie odbędzie się wiele różnorakich wydarzeń. Do udziału w uroczystościach serdecznie zaprasza burmistrz Rabki-Zdroju. Szczegółowy program Majówki poniżej.

PROGRAM MAJÓWKI 2018 W RABCE-ZDROJU

01.05.  godz. 16.00 -  amfiteatr ul. Chopina 17  - REGGAE MAJÓWKA Rabka-Zdrój’2018  - Koncert zespołu Cała Góra Barwinków – TO WŁAŚNIE MY ROZBUJAMY CAŁE MIASTO - Energetyczny mix ska, reggae i rocksteady !!!

02.05.  godz. 18.00 – Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 -  RECITAL DLA NIEPODLEGŁEJ - Koncert pieśni polskich – Dawid Biwo bas-baryton; Dominika Peszko - piano

03.05.

- godz. 12.00 -  Kościół św. Teresy ul. Parkowa 9 - Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych

- godz. 13.00 – deptak – „Wiwat Maj, 3 Maj” -  koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój

- godz. 15.00 – amfiteatr ul. Chopina 17 -  MAJÓWKOWY PIKNIK RODZINNY ; w programie:

SIM BOX – magiczna kapsuła - wirtualna rzeczywistość z cudami nowoczesnej technologii

XVIII Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych  (wybór mistera  elegancji)

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ -  W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy Mieszkańców Rabki- Zdroju i  turystów do amfiteatru do wspólnego tanecznego korowodu.

Święto 3 Maja to Czas Poloneza!

TANECZNA MAJÓWKA dla małych i dużych – zaprasza DJ MARIO

- godz. 20.00 – Kino „Śnieżka” ul. Nowy Świat 8 – POŁAWIACZE PEREŁ – retransmisja opery G. Bizeta z Nowojorskiej The Metropolitan Opera z udziałem polskiego barytonu Mariusz Kwietnia.

04.05. godz. 16.00 - Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 – „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO” -  lekcja śpiewania z Chórem RUTW Cantabile

05.05. godz. 16.00 – Galeria „Pod Aniołem” ul. Parkowa 5 - wernisaż wystawy  ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE I JEGO DZIEŁA

06.05. godz.11.00 – Sołectwo Ponice -  GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

"Recital dla Niepodległej"

2018-05-02 do 2018-05-02

"Recital dla Niepodległej"

Miejski Ośrodek Kultury, Dawid Biwo (bas, baryton) i Dominika Peszko (piano) zapraszają w środę 2 maja o godz. 18.00 do galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju na "recital dla Niepodległej" - koncert pieśni polskich. W programie utwory m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszko i Mieczysława Karłowicza. Wstęp wolny.

Dawid Biwo

Ukończył warszawski Uniwersytet Muzyczny F. Chopina oraz z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie.

Dawid Biwo jest laureatem wielu konkursów wokalnych (m. in. I nagroda w konkursie im. M. Karłowicza w Krakowie, I nagroda w konkursie im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, III nagroda w konkursie im. F. Platówny we Wrocławiu, nagroda specjalna w Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie) oraz „Muzycznego Forum Młodych 2010” pod patronatem Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

W 2017 roku był finalistą Międzynarodowego Konkursu im. Heraclei Darclee w Braili, finalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach. W tym samym roku został laureatem pierwszej nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku.

Debiut sceniczny Dawida Biwo miał miejsce podczas akademickiego wystawienia opery Baldassare Galuppiego L’ amante di tutte w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Od tego czasu występował m. in. na scenie Opery Krakowskiej (jako Papageno w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta, czy Victor w Yermie P. Bowlesa).

Wykonywał również partie w takich operach jak: Fairy Queen H. Purcella, L'elisir d'amore G.Donizettiego (Dulcamara), J.Straussa Die Fledermaus (Frank), A. Sacchiniego La contadina in corte (Berto), J.A. Hassego Arminio (Tullo), J.P. Rameau Les indes galantes (Osmin, Ali).

Dużą część pracy artystycznej poświęca Dawid Biwo wykonawstwu muzyki dawnej, oratoryjnej oraz pieśniarstwu.

W tych dziedzinach ma na swoim koncie udział w licznych festiwalach m.in. Utrecht Oude Mus-ik Festival, Bach Woche Viena, Tartini Festival Pirano, Early Music Festival New York.

Do najważniejszych utowrów oratoryjnych i kantatowych jakie wykonywał zaliczyć można: S. Bacha Pasję wg św. Mateusza, Magnificat, kantaty min. Ich habe genug, Der Friede sei mit dir), G.F. Haendla (Hercules, Acis, Galatea e Polifemo, Israel in Egypt, Messiah, Utrecht Te Deum), G.G. Gorczyckiego (min. Completorium), W. A. Mozarta (Requiem, Mszę Koronacyjną) J.Haydna (Pory roku) , St. Moniuszki (Widma ), A. Dvorzaka (Missa in D).

W swoim dorobku artystycznym ma także recitale pieśniarskie (m. in. recital pieśni F. Chopina pod patronatem RMF Clasic, recital pieśni młodopolskich kompozytorów w muzeum K. Szymanows-kiego "Atma") oraz gale operowe (w Filharmonii Krakowskiej czy w Teatrze im. St.Moniuszki w Kudowie Zdroju).

Współpracował jako solista z takimi dyrygentami jak: Mirosław Jacek Błaszczyk, Jerzy Swoboda, Paweł Przytocki, Paul Esswood, Andrzej Borzym oraz zespołami i orkiestrami:

Capella Cracoviensis, Risonanza, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, Ensamble Barocum, Il Giardino d’ Amore, {oh!} Orkiestra Historyczna, Diletto.

Brał udział w kursach wokalnych prowadzonych między innymi przez: Andrzeja Dobbera, Stephana MacLeolda, Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Daniela Kotlińskiego czy Aleksan-dra Teligę.

Swój warsztat aktorski kształcił pod okiem znanych polskich reżyserów: W. Zawodzińskiego, G.Chrapkiewicza, R. Peryta, I. Stokalskiej, L. Adamika, N. Baińskiej.

Dawid Biwo koncertował m.in. w USA, Słowenii, Kanadzie, Austrii, Czechach oraz Niemczech.