3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok

XLIX sesja VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

2018-11-16 do 2018-11-16

XLIX sesja VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju informuje, że 16 listopada 2018 r. /piątek/ o godz.9.00 w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się XLIX Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

Porządek obrad:

1. Otwarcie XLIX sesji VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

2. Sprawozdanie Burmistrz Rabki – Zdroju z działalności międzysesyjnej.

3. Przyjęcie protokołów z XLV, XLVI, XLVII oraz XLVIII sesji VII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

4. Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrz Rabki – Zdroju:

1) w sprawie: zmiany Uchwały Nr XXXIX/303/17 rady Miejskiej w Rabce – Zdroju z dnia 28 grudnia 2017 r. w sprawie: trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, szkół oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Rabka – Zdrój przez inne podmioty niż jednostki samorządu terytorialnego oraz tryb przeprowadzania  kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania,

2)  w sprawie: szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania,

3)  w sprawie: zmian w budżecie gminy na 2018 rok.

5. Podjęcie uchwały na wniosek Komisji Rewizyjnej Rady miejskiej w Rabce – Zdroju w sprawie: skargi z 8 października 2018 r. (data wpływu) opatrzonej nr Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju ORG.1510.4.2018.

6. Poinformowanie o pismach skierowanych do Rady Miejskiej.

7. Wnioski i zapytania radnych.

8. Zamknięcie sesji.

- do udziału w której serdecznie zaprasza

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju

/-/ Maria Górnicka – Orzeł

X "Zaduszki Rabczańskie"

2018-11-16 do 2018-11-16

X "Zaduszki Rabczańskie"

"Tych, których znaliśmy, kochaliśmy, a odeszli" (Emily Dickinson) - to słowa przewodnie tegorocznych dziesiątych z kolei Zaduszek Rabczańskich, które odbędą się w piątek 16 listopada w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Oprawę muzyczną wydarzenia, które odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, zapewni chór „Adoramus” pod dyrekcją Marcina Zborka.

X Zaduszki Rabczańskie poświęcone będą dziesięciu wyjątkowym postaciom. Bohaterami tegorocznych wspominek będą: Helena Cieplińska, Andrzej Janowiec, Czesław Kaciczak, Anna Kościelniak, Anna Olszyńska, Bogusław Pieczonka, ks. Władysław Siwek, Jacek Skawiańczyk, ks. Jan Surowiak i Jerzy Żebrak. Początek spotkania - godz. 17.00. Organizatorzy: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Muzeum im. Wł. Orkana, Teatr „Rabcio”, Miejski Ośrodek Kultury.