3Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok

Wydarzenia w dniu: 18 styczeń 2019

Ferie w ruchu

2019-01-16 do 2019-01-27

Ferie w ruchu

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych w czasie tegorocznych ferii zimowych. W dniach od 13 stycznia do 27 stycznia 2019r., w godzinach od 9.00 do 19.30, dzieci i młodzież z Rabki-Zdroju będą mogli korzystać z bezpłatnego wstępu na lodowisko przy ulicy Jana Pawła II. Po okazaniu legitymacji szkolnej, każdego dnia, bezpłatne wejściówki otrzyma pierwsze 20 osób. Dodatkowo, młodzież w wieku od 13 do 20, może w dniach 14 stycznia – 25 stycznia, korzystać z bezpłatnych zajęć w Fitnesslandzie, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Zapraszamy też do udziału w turniejach piłki halowej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, które w dniach 14 stycznia – 17 stycznia będą rozgrywane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju. Dzieci i rodziców zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu i korzystania m.in. z tras biegowych w Parku Zdrojowym oraz z jazdy na nartach na wyciągu narciarskich – „U Żura” w Chabówce.

Filmowe ferie w kinie „Śnieżka”

2019-01-16 do 2019-02-08

Filmowe ferie w kinie „Śnieżka”

Kino "Śnieżka" w Rabce-Zdroju zaprasza najmłodszych widzów na filmowe ferie w kinie. W dniach od 14 stycznia do 8 lutego 2019 r. będą wyświetlane dodatkowe specjalne seanse z przebojami filmowymi dla najmłodszych m.in.: „Ralph Demolka w internecie”, „Sekretny świat kotów”,  „Chłopiec z burzy”, „Asteriks i Obelisk. Tajemnica magicznego wywaru”.

Z repertuarem kina można zapoznać się na stronie http://www.kino.rabka.pl/

Zapraszamy również do śledzenia Fan Page`a kina „Śnieżka”: https://www.facebook.com/kinosniezka

Słuchowisko w bibliotece

2019-01-18 do 2019-01-18

Słuchowisko w bibliotece

W piątek 18 stycznia o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju zaprezentowane zostanie słuchowisko Piotra Biesa pt. "Goście w pałacu".

Słuchowisko "Goście w pałacu" przedstawia ostatnie dni panowania Heroda w królestwie Judei, w pamiętnym czasie narodzenia Jezusa i wizyty Trzech Mędrców. Autor w sposób prosty i niezwykle sugestywny, przy użyciu minimum środków wyrazu nakreślił sylwetkę okrutnego władcy, znanego każdemu z przekazów biblijnych, ale też z historycznych kronik. Odbiorca sztuki zmuszony jest tutaj sięgnąć do własnej wyobraźni, gdyż jak to bywa w przypadku tego rodzaju teatru, cała akcja dzieje się we wnętrzu każdego z słuchaczy. Jednak sugestywne dialogi Heroda z jego żoną Maltake, a także zasób wiedzy o tamtych dziejach i czasach, która przecież w naszym kręgu kulturowym, wyrosłym na chrześcijańskiej podbudowie jest wciąż jeszcze powszechna, pozwalają na pełny i właściwy odbiór sztuki Piotr Biesa (Adam Nowak teatr).