3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok

Warsztaty kultury japońskiej

2019-06-11 do 2019-06-11

Warsztaty kultury japońskiej

Sakurami Szkoła Języka Japońskiego i Kultury Dalekiego Wschodu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju serdecznie zapraszają na zajęcia warsztatowe.

JĘZYK JAPOŃSKI - nauka pisma japońskiego, kaligrafia znaków kanji, słownictwo i rozmówki, nauka gramatyki od podstaw poziom JLPT N5, kultura Japonii – prezentacje o kraju kwitnącej wiśni, tradycja, sztuka, origami.

TWORZENIE MANGI - nauka rysowania komiksów mangowych, tworzenie scenariusza historyjek krok po kroku.

Serdecznie zapraszamy dzieci od lat 10, młodzież i dorosłych.

Warsztaty poprowadzi absolwentka Filologii Japońskiej WSSM w Łodzi JADWIGA CEDZIDŁO .

ZAPISY: tel. 784 286 828 www.facebook.com/szkolasakurami

MIEJSCE: Rabka-Zdrój, amfiteatr ul. Chopina 17 – sala prób

TERMIN: w każdą środę od godz. 15.00 – 16.00 (język) od 16.00 do 17.00 (manga).

Porozmawiajmy o polu elektromagnetycznym

2019-06-11 do 2019-06-11

Porozmawiajmy o polu elektromagnetycznym

W związku z planami budowy stacji bazowej telefonii komórkowej  w Ponicach, w dniu 11 czerwca 2019 roku (wtorek) o godz. 17.00 w Teatrze  Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie zagrożeń, jakie wiążą się z tym przedsięwzięciem.  Na spotkanie zaproszone zostały Barbara Calik i  Marta Patena, które prowadzą w Krakowie działalność  obywatelską, dostarczając wiedzy o środowisku, ze szczególnym uwzględnieniem jego ochrony przed zanieczyszczeniem elektromagnetycznym i smogiem. W trakcie spotkania będzie mowa o potencjalnej szkodliwości PEM na środowisko i ludzi. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Rabka-Zdrój na to spotkanie.

Burmistrz Leszek Świder