3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok

11 listopada w Rabce-Zdroju

2019-11-11 do 2019-11-11

11 listopada w Rabce-Zdroju

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. Mottem rabczańskich obchodów będą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego „…Mamy Orła Białego, szumiącego nad głowami,  mamy tysiące powodów, którymi serca nasze cieszyć możemy…”

Obchody święta 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.30 złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny  z udziałem pocztów sztandarowych w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny rozpocznie się o godz. 11.00. O godz.14.00 odbędzie się koncert Orkiestry  Dętej OSP  Rabka - Zdrój  na deptaku obok kawiarni Zdrojowa.

Program:

godz.10.30 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny – cmentarz parafialny przy ul. Orkana

godz.11.00 - uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych - Kościół Parafialny św. Marii Magdaleny

godz. 16.45 - „Legiony” reż. Dariusz Gajewski – specjalny pokaz filmu – Kino „Śnieżka”

godz. 17.45  - Koncert Chóru ADORAMUS - Kościół NMP Matki Kościoła  w Rdzawce (po Mszy św. o godz. 17.00)

Specjalny pokaz filmu "Legiony" w kinie "Śnieżka"

2019-11-11 do 2019-11-11

Specjalny pokaz filmu "Legiony" w kinie "Śnieżka"

Z okazji święta narodowego w kinie Śnieżka 11 listopada  o godz. 16.45  odbędzie się specjalny, dodatkowy pokaz filmu LEGIONY w reż. Dariusza Gajewskiego.  Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

W produkcji wzięło udział 550 rekonstruktorów z grup historycznych, 123 aktorów, kilkuset statystów, 53 kaskaderów i 130 kawalerzystów, a także 220 koni. Wśród rekwizytów używanych na planie pojawiły się m.in. autentyczna lornetka rotmistrza Dunin-Wąsowicza, pistolet colt z czasów powstania styczniowego (dziś własność pisarza Waldemara Łysiaka), a także samochód Lorraine-Dietrich z 1913 roku - najstarsze jeżdżące auto w Polsce.