2Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 1 kwietnia 2020r. 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2020 rok3Harmonogram pracy aptek w 2020 roku

Wydarzenia w dniu: 25 styczeń 2020

"37. Triolkowe Kolędowanie"

2020-01-25 do 2020-01-25

"37. Triolkowe Kolędowanie"

Coroczny koncert kolęd zespołów Triolki, Triole, Triola i solistów odbędzie się w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju, przy ul. Podhalańskiej 42 b, w sobotę 25 stycznia o godz. 11:00. Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ kształci wokalnie dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan, Kawalerów Orderu Uśmiechu, od ponad 37 lat.

Jubileusz Majeranków

2020-01-25 do 2020-01-25

Jubileusz Majeranków

Założony przez p. Majerczyków z Chabówki dziecięcy zespół regionalny Majeranki, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz działalności. Mija właśnie 15 lat odkąd powstał. Zespół od początku wierny jest swojej misji, czyli kultywowaniu i promocji tradycji góralskich wśród najmłodszych, poprzez naukę gry, tańca, śpiewu i zwyczajów ludowych z naszego regionu. Zespół ma już kilka pokoleń wychowanków, którzy przekazują zdobytą tu wiedzę kolejnym adeptom góralszczyzny. Znakiem firmowym Majeranków stały się podróże. Zespół z Chabówki promował góralszczyznę i Rabkę-Zdrój m.in. w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i całej Europie. Niewiele jest zespołów regionalnych, nawet w skali Polski, które mogą się pochwalić takimi osiągnięciami.

Obchody jubileuszu Majeranków odbędą się 25 stycznia w nowo wybudowanym budynku Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju. W programie uroczystości, która rozpocznie się o godz. 17.30, jest jubileuszowa gala i występy. Do udziału w niej zapraszają Majeranki i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej. Wstęp wolny.